);
Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Tedavileri; Ozon Terapi, Kupa Terapisi, Akupunktur, PRP ve Medikal Estetik Tedaviler.
(0212) 660 5 660
randevu@drceyhundundar.com

Related Posts

Saç Mezoterapisi

Home  /  Mezoterapi Tedavisi  /  Saç Mezoterapisi

Saçların fizyolojik yapısında olan incelme ve zayıf düşme durumlarında saç diplerine uygulanan enjeksiyonlarla saç dökülmesi azalır, saçın güçlenmesi sağlanır. PRP ve Mezoterapi saç tedavilerinde uygulanan etkili bir yöntemdir.

Saça uygulanan PRP (Platelet Rich Plasma) kendi kan hücrenizi kullanarak saçlı deri dokusunun ve içindeki saç köklerinin onarılmasıdır. PRP’de amaç zengin materyallerle saç kaybını durdurarak sağlıklı saçlar kazandırmak ve saç tellerini güçlendirmektir. PRP işleminde kişinin kendi kanı kullanıldığı için herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Saç Mezoterapisi saç köklerinin daha sağlıklı bir hale getirilmesi işlemidir. Saçın kalitesi ve kalınlığı artar, dökülme durur, cansız saçlar canlanarak saç hacmi artar, saç ve saçlı deriye canlılık gelir.

İşlemden 20 dk önce saçlı deriye lokal anestezik uygulanır. Daha sonra bölge dezenfekte edilir. Dermapen ile cilde birden fazla iğne sayesinde mikrokanallar açılır. Amaca uygun olarak seçilen ilaç karışımları, bölgesel olarak küçük dozlarda cilt içine verilir. Dermapen ile tekrar üzerinden geçerek derinin orta tabakasına ulaşması sağlanır.

Saç tedavisi ile ilgili bilgi almak için (0212) 660 5660 veya (0541) 967 3861 numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

WhatsApp chat