Cilt Bakımı

Home  /  Medikal Estetik  /  Cilt Bakımı

Cildimiz çeşitli etkenlerden dolayı zamanla dengesini kaybeder. Güneş ışınları, olumsuz çevre koşulları, dengesiz beslenme gibi etkenlerle yıpranır. Bu durumda bakımsızlıkla birleştiğinde gözle görülür şekilde hızlanır ve derinleşir. Bununla beraber zamanın ve olumsuz faktörlerin cildimize yaptığı tahribatı yumuşatmak ve geciktirmek elimizdedir. Cilt bakımı cildin pH’ını düzenlemek, gözeneklerin temizlenmesini ve sıkılaşmasını sağlamak da en önemli unsurdur. Cildin nem oranını dengelemek için ve dış etkenlere karşı korumak için tek bir ürün asla yeterli değildir. Komple bir tedavi en etkili çözümdür.

Cildimiz genel sağlık durumumuzu gösteren bir ayna gibidir. Organizmamız en küçük bir fizyolojik bozuklukta, dengesiz beslenmede, kötü hijyen şartlarında veya stres durumlarında bunu derhal cildimize yansıtır Dolayısıyla tüm cilt dengemizi faktörlere karşı koymak için düzenli cilt bakımı en önemli tedavi biçimidir. Her cilt tipinde zamanla farklı reaksiyonlar görülebilir (kuru ciltlerde aşırı kuruma ve pullanma, yağlı ciltlerde akne oluşumu, olgun ciltlerde kırışıklık ve sarkma). Uzman kişilerin size önerip titizlikle uygulayacakları profesyonel cilt bakımı, ev bakımınızda kullanmanızı önerecekleri cilt bakım ürünleri, sağlıklı ve taze bir cilde sahip olmanıza önemli bir katkı sağlayacaktır.

Medikal cilt bakımı, cildi dış etkenlere ve yılların oluşturacağı yıpranmaya karşı korumak için ayda bir kez yapılmalıdır. Düzenli olarak yapıldığında koruma, hijyen sağlar sorunsuz ve temiz bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur.