Medikal Estetik

Dr Ceyhun Dündar Medikal Estetik Uygulamalar
Home  /  Medikal Estetik

Medikal Estetik teknolojiyi kullanarak yapılan minik dokunuşlarla bir sanat dalı haline geldi. Kısmen bir tıp alanı olan medikal estetiği tanıyalım.

Yunan mitolojisinde Afrodit, Roma mitolojisinde Venüs veya Etrüsk mitolojisinde Turan… Hepsinin ortak yanı güzellik ve aşk tanrıçaları olmaları. Onlarca mitolojik karakter arasından en bilinenleri çünkü güzellik tarihin başlangıcından beri insanlar arasında en fazla dikkat çeken, istek uyandıran, özenilen özelliktir.

Medikal estetik ise aslında minik dokunuşlarla sanat yaratmaktır. Kısmen yeni bir tıp alanıdır. Yüze, Vücuda, cilde yapılan uygulamalarla daha genç bir görüntü sağlamak asıl amaçtır. Kişilerin isteğine göre dolgunluk, ışıltı verilir. Esas amaç daha sağlıklı ve doğal görünüm sağlamaktır. Artık medikal estetik bir ekstra değil rutindir.

Medikal estetik, kişilerin hem fizyolojik rahatlıkları sağlanırken psikolojik olarak mutluluk sağlanması amaçlanmaktadır.

Medikal estetikte genel anestezi kullanılmaz. Dokulara her hangi kesi yapılmaz, cerrahi bir işlem değildir. Kücük dokunuşlarla dudak konturu, kırışıklıklar, kaş konturü gibi sizi rahatsız eden yapılar ortadan kaldırılabilir.

Medikal estetiğin bu kadar hızlı gelişmesindeki nedenlerden en önemlisi hastaların ameliyat olmadan güzelliğe kavuşmak istemesinden dolayıdır.

Peki neden artık hızlı yaşlanıyoruz?

Güneş ışınları, sigara, alkol, hava kirliliği, düzensiz yaşam, yetersiz beslenme ve stres gibi birçok faktör 2000’li yılların en önemli hastalık ve yaşlılık nedenidir. Maalesef artık çok daha fazla tehdite maruz kalmaktayız.

Güzelliğimizi korumak için her türlü uygulamayı deniyor ancak genelde başarılı olamıyoruz. İşte bu gibi durumlarda medikal estetik sizlere yardımcı oluyor.

Medikal estetik uygulamalarını sağlıklı her birey rahatça yaptırabilir. Tabi ki uzman kişiler tarafından uygulamalar yapılmalıdır.

Güzelleşmek herkes gibi sizin de hakkınız…