Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Tedavileri; Ozon Terapi, Kupa Terapisi, Akupunktur ve Medikal Estetik Tedaviler.
(0212) 660 5 660
randevu@drceyhundundar.com

Related Posts

Çene Dolgusu

Home  /  Çene Dolgusu

Çene Dolgusu

Güçlü bir çene çekici bir yüzün önemli bir unsurudur. Yüzle uyumlu bir çene şekli, güçlü bir çene çizgisi hattı ve simetrik görünüm yüzün genel görünümünün daha dengeli olmasına yardımcı olabilir.
Çenedeki en yaygın şekil bozuklukları hacim eksiklikleri, çene büyüklüğü / küçüklüğü, çene hattı çizgisi belirsizliği, asimetri ve çene altı sarkmaları olarak sayılabilir.
Hasta yüzle uyumsuz boyun şeklinden, zayıf çeneden, büyük çeneden ya da gıdı denilen çene altı bölgesindeki sarkan ve kırışan boyun derisinden şikâyetçi olabilir. Daha hafif seviyedeki şikâyetler arasında da çene hattı çizgisinin belirsiz olması ya da çene ucundaki gamze en yaygın estetik şikâyetler arasındadır.
Güçlü bir çene şekli ve çizgisi, gençliği, canlılığı ve çekiciliği simgeler. “Güçlü ve belirgin bir çene hattına” sahip olmak genellikle alt çenenin kulak altındaki köşesinden çene ucuna doğru düz uzanan, belirgin mandibular bir sınıra sahip olmak anlamına gelir. İyi bir çene kemiği yapısı, sadece sarkmış ya da yağlı olmayan bir cilt yapısı sayesinde görülebilir.

çene

Dolgu enjeksiyonları, genellikle yüz bölgesindeki cilt kırışıklıklarını ya da çukurlukları doldurmak için kullanılan yöntemdir. Ayrıca yüzdeki hacim eksikliklerini dolgunlaştırarak gidermek için de uygulanır. Derinin altına enjekte edildiğinde, dolgu enjeksiyonu, bu alanı dolgunlaştırarak yükseltir. Dolgu enjeksiyonun etkisi kullanılan ürünün niteliklerine genellikle belli bir süre içinde ortadan kaybolur.
Ayrıca dolgu çene köşesine uygulanarak çenenin daha köşeli ve çıkık görünmesini sağlar. Genelde her bir alana 1-2 cc uygulaması iyi bir sonuç verir. Çene ucundaki gamzenin yok edilmesi içinde dolgu uygulamaları iyi bir çözümdür. Hemen sonuç alınır. Ayrıca çene ucunda doğumsal ya da sonradan edinilmiş asimetrileri düzeltilmesinde de çene dolgusu yardımcıdır. Üst çenedeki gerilik ya da düzlüğün düzeltilmesi içinde yine dolgu uygulanabilir.

Dolgu tedavisi ile ilgili bilgi almak için (0212) 660 5660 veya (0541) 967 3861 numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Whatsapptan Yaz
Yardıma mı ihtiyacın var? Şimdi sor.
Merhaba
Nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by