Kronik Sorunlar

Home  /  Biyorezonans  /  Kronik Sorunlar

Kronik sağlık koşulları, uzun bir süre boyunca, birçok hafta veya ay ve birkaç yıl boyunca hastalık belirtileri olduğunda ortaya çıkar. Çoğunlukla vücudun farklı bölgelerinde çok çeşitli semptomlar vardır. Doktorunuza ya da uzmanlarınıza gitmiş olabilirsiniz ya da tanı almış olabilirsiniz ya da belki de kesin bir tanı yoktur. Asyra bu durumlarda uzmanlaşır ve hasta sağlığınızın nedenlerini ortaya çıkarmaya çalışır.

Geleneksel tıbbın sınırlı tedavi seçeneklerine sahip olduğu, fakat naturopatinin çalıştığı bitkisel ve besleyici tedaviler olduğu birçok kronik sağlık durumu vardır. Hastalığınızın ortaya çıkmasından önce uzun bir süre boyunca gelişen kötü sağlık için genellikle altta yatan nedenler vardır. Bunların özel durumunuzla birlikte ele alınması gerekir. Asyra, neyin yanlış olduğunu ve en iyi nasıl tedavi edileceğini belirlemek için Asyra taramasını Qest fonksiyonel patoloji testleri ile birlikte kullanmaktadır.

Hastalığınızın ortaya çıkmasından önce uzun bir süre boyunca gelişen kötü sağlık için genellikle altta yatan nedenler vardır. Bunların özel durumunuzla birlikte ele alınması gerekir. Asyra, bugüne kadar yaptığınız tüm testleri birleştirecek ve daha sonra hasta sağlığınızın ana sürücülerini belirlemek için fonksiyonel patoloji testi düzenleyecektir. Bu belirtilmişse genetik tarama içerebilir. Kronik hastalıkla ilişkili yaygın nedenler patojenler (virüs, bakteri, mantar, küf, parazitler ve diğer mikroorganizmalar), toksik maddeler (pestisitler, herbisitler, kimyasallar, ağır metaller), alerjik reaksiyonlar ve bağışıklık sisteminin düzensizliğidir. Bu sorunlardan sadece bir tanesi nadiren görülür ve diğer bireysel faktörler de genellikle söz konusudur.

METİLASYON

Ayrıca, bir sonuç olarak ya da kronik sağlık durumunun altında yatan neden olan metilasyon sorunları da olabilir. Metillasyon ve folat siklusunda yer alan genlerin bir kısmı MTHFR’dir, vücutta ikinci en sık görülen kimyasal reaksiyon olan metilasyonu etkileyen ve karaciğer detoksifikasyon kapasitesini, nörotransmitterlerin üretimini (uyku, ruh hali) etkileyen diğer genlerin bir sali vardır. , bağırsak, zihinsel berraklık), enerji üretimi ve hormonların düzenlenmesi. Sonuç olarak, bozulmuş metilasyonu olan hastalar kronik ağrı sendromları, kronik enfeksiyonlar, migrenler, kimyasal duyarlılıklar, aşırı demir yükü, diyabet, metabolik sendrom, kalp hastalığı, otoimmünite, gıda duyarlılıkları, sızan bağırsaklar, ruhsal bozukluklar, çeşitli kanserler ve hormondan muzdariptir. dengesizlik. Bir oto-immün hastalık olduğunda, diyetle çok yakından çalışmalı ve immün sistemde bozulmaya neden olan patojenleri ve diğer faktörleri açığa çıkarmalıyız. Genellikle bu bozulma, bağışıklık fonksiyonunun aşırı aktivitesine yol açarak, iltihap ve hücrelere zarar verir.